Strona www

Solka Art – projekt strony internetowej

Klient:
Solka Art

Opis projektu:

Właściciel nowej, kameralnej galerii sztuki współczesnej w Bielsku-Białej potrzebował witryny internetowej, która nie tylko zapraszałaby do odwiedzenia tego miejsca, ale też byłaby platformą pośredniczącą w kontakcie z przyszłymi kupcami.

Co zrobiliśmy?

  • Projekt graficzny
  • Kodowanie
  • Optymalizacja SEO

Pracę nad projektem rozpoczęliśmy serią spotkań z klientem w jego galerii w celu uzyskania podstawowych informacji dotyczących funkcjonalności, wyborów estetycznych klienta oraz strategii rozwoju galerii sztuki. Spotkania bezpośrednie, najlepiej w siedzibie firmy są bardzo ważne przynajmniej z kilku powodów.

  • pozwalają klientowi lepiej nas poznać
  • pozwalają nam lepiej poznać klienta
  • dają MNÓSTWO wskazówek na temat potencjalnych kierunków współpracy i ostatecznego kształtu projektu

Odwiedzenie Solka Art, zobaczenie dzieł z bliska i poczucie na własnej skórze klimatu, jaki panuje w galerii bardzo pomogło nam w procesie przygotowywania projektu strony – chcieliśmy, by jej wygląd dopełniał wizerunek firmy i dobrze harmonizował się z samym miejscem.

Solka Art portfolio Websellent
Wybraliśmy minimalistyczny styl. Czerń i biel oraz złote, delikatne akcenty – nie chcieliśmy, by design przesłaniał to co najważniejsze, czyli… sztukę!

 

 

Rama nie powinna być ładniejsza od obrazu.  

Po ustaleniu szczegółów zabraliśmy się za przygotowywanie makiet strony. Po zatwierdzeniu makiet, Asia zabrała się za przygotowywanie projektu graficznego podstron, a Szymon za pracę nad back-end’em projektu. Po wysłaniu i akceptacji przygotowanych wcześniej projektów graficznych strona została złożona i przekazana do testów.

Grupa docelowa jest bardzo ważna w tworzeniu strony

Staraliśmy się, by układ strony był przejrzysty i jasny nawet dla użytkowników, którzy nie spędzają całych dni w Internecie. Wiedzieliśmy, że grupa docelowa naszego klienta to niekoniecznie ludzie bardzo dobrze obeznani w technicznych nowinkach. Nie oszukujmy się, wśród koneserów sztuki skłonnych kupić do swojej kolekcji obraz wart kilkanaście tysięcy złotych, nie ma zbyt wielu bardzo młodych ludzi.

Dowiedz się więcej o tym, jak pracujemy nad stronami internetowymi.  

Panel administracyjny

Naszemu klientowi bardzo zależało na tym, by mógł sam uzupełniać zbiory i listę dostępnych w galerii artystów. Na szczęście Wordpress pozwala na przygotowanie panelu, z którym każdy (przy odrobinie wprawy) sobie poradzi. Po skończeniu programowania strony, spotkaliśmy się z klientem, by pokazać mu sposób logowania do panelu i podstawowe czynności, które będzie wykonywał w przyszłości na swojej stronie. Na wszelki wypadek podesłaliśmy także kilka filmów, na których krok po kroku pokazujemy co zrobić i gdzie kliknąć, by dodawać teksty, obrazy i kategorie.

Dobra komunikacja

W trakcie prac nad stroną byliśmy w ciągłym kontakcie z klientem, pomagaliśmy w przygotowaniu odpowiednich tekstów, doradzaliśmy jakie zdjęcia wybrać oraz staraliśmy się pomóc w jak najlepszym zaplanowaniu dalszego rozwoju contentu na stronie.

Po skończeniu testowania i dodaniu niezbędnej treści strona została przekazana klientowi wraz z niezbędną instrukcją oraz deklaracją pomocy ze strony naszej firmy w przypadku jakichkolwiek trudności.  Strona galerii jest dostępna tutaj: SolkaArt